25.12.2012 09:23

Život podle reklamy

V neděli jsme zapálili první svíčku na adventním věnci, ale v naší zemi začaly Vánoce již koncem října! Je to totiž tak: Naše svátky a oslavy určují reklamy zboží ve výkladních skříních.

A sotva dozní koledy a u popelnic se vrší zbytky balících papírů, už na nás vykukují povánoční super, hyper a mega slevy, nejlépe o sto procent, na povánoční zboží.

Uplyne sotva pár týdnů a hned z travičky vychází králík s kuřetem za ručku s plnými košíky malovaných vajíček!

Tak to je až do Velikonoc, ale jakmile skončí, už zase můžeme vidět nápisy: „Leťte k moři ještě dnes, máme bezva slevy na letenky, super last minute!!!“ Přitom se ale děti a studenti právě moří s testy, dodělávají zkoušky a připravují se k maturitám.

Když začnou prázdniny, děti i rodiče si užívají prázdnin. Děti, protože se nemusí učit, a rodiče, protože se nemusí učit s dětmi a rozčilovat se nad známkami. Jenže - ještě není ani polovina prázdnin a už se objevují nápisy na billboardech a výkladních skříních: „Zpátky do školy (Back to school)!“ A to nás i naše rodiče rozčílí snad ještě víc než ty známky. Nás děti, jelikož si užíváme prázdniny, a rodiče proto, že už je zase čekají nákupy a úbytek rodinných financí.

Začne škola, po nakoupení asi patera kružítek, bombiček do per a jiných školních potřeb už zase začínáme slýchat koledy a po oknech opět šplhá pro nás neznámý americký dědoušek Santa Klaus. Máme přece Ježíška! A tak to je po celý rok.

Chtěla bych ale všem dát radu: „Řiďte se vlastní hlavou a neposlouchejte hloupé reklamy, protože jednou sami zjistíte, že ten pravý život se odehrává uvnitř nás a řídí se naším srdcem a ne výlohou.“

Kora Keršnerová, 7.A

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist