23.09.2012 10:57

SVM v Polsku

SBOR VĚČNĚ MLADÝCH V POLSKU

Všechno začalo 8. června telefonátem o. Jacka, který mně tlumočil pozvání svých polských přátel, abychom zazpívali na misijním „festynu“ v rodné farnosti o. Tomasze, i u nás v Řečkovicích známého misionáře, kterému pátečními sbírkami pomáháme stavět kapličku v Africe. První překvapení vystřídala chvilka váhání a pak odpověď: „Proč ne?“ Stejně si na toto lákavé pozvání odpověděli i další členové sboru, a tak jsme v pátek 17.srpna odpoledne vyrazili do Polska. Za Olomoucí se k naší výpravě připojil o. Jacek a o pár hodin později jsme se ubytovali v poutním domě v Bochni.

V sobotu po snídani jsme se za krásného letního počasí vypravili poznávat rodný kraj o. Jacka. Cestou na nádraží jsme si prohlédli několik zajímavých míst v Bochni, pak se vlakem vydali do Krakova. Toto historické město nás překvapilo množstvím památek i turistů. V o. Jackovi jsme měli skvělého, vědomostmi oplývajícího průvodce. Zmoženi prohlídkou města a horkým počasím jsme se odpoledne vlakem opět přesunuli do Bochni, kde proběhla zodpovědná příprava na neděli – zkouška sboru.

Po nedělní snídani už nás čekala událost, která nás vlastně do Polska přivedla, a to „Festyn misyjny“ v obci Loniowa. Přivítal nás krásný kostel a neméně krásně upravené okolí (viz foto na rajčeti), ale především milí a vstřícní obyvatelé i další hosté, kteří se sem sjeli z různých koutů světa. Po slavnostní mši, na které jsme také měli možnost zazpívat, se pohostinnost místních projevila v podobě bohaté hostiny. Po obědě už začal program na venkovním pódiu, kde se střídali místní zpěváci a tanečníci, jednotlivá vystoupení byla prokládána dražbou předmětů, jejíž výtěžek byl určen pro misie o. Tomasze v Africe. Dva z těchto předmětů (obrázek a vyřezávanou sošku z tropického dřeva z Afriky) získali o. Jacek a jeho přátelé a věnovali je na památku našemu sboru. Radostí pro nás byla možnost stát se jedním z bodů celého programu a zahrát a zazpívat všem přítomným a také podpořit misie (díky teplotě na pódiu jsme se i cítili téměř jako v Africe J).

Po skončení našeho vystoupení jsme se plní zážitků, veselých vzpomínek, dobré nálady a radosti z prožitých chvil vydali na dalekou cestu domů, provázeni slovy chvály a díků z úst všech těch milých lidí, se kterými jsme se setkali. Ale spíše jsme to my, kteří by měli děkovat: o. Tomaszovi a všem farníkům z Loniowé za pozvání a skutečně milé přijetí, o. Jackovi za zprostředkování a jeho péči o nás během celého víkendu a hlavně Bohu, že jsme tyto hezké chvíle mohli společně prožít.

Petra Pivoňková

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist