25.02.2012 17:08

Potřebné stáří - vdovství

Čtvrtek 2. února - svátek Uvedení Páně do chrámu, a také Světový den zasvěceného života. Jak příhodné, že právě v tento den nás - vdovy a vdovce - pozval o. Jacek na setkání na faře.

Je úžasné, že jsme potřební...! Kolik nádherných vzpomínek, příběhů a zkušeností si můžeme navzájem sdílet. Je to večer vzájemného obohacování, obdarování. Každý si v něm nachází své místo, svou seberealizaci. Ať už je to příroda (turistika, práce na zahrádce), rodina (děti a vnoučata), farnost (služba druhým), práce na sobě samých (četba, studium, nové technické možnosti komunikace a sebevzdělávání). Vše završují modlitby, které my i ti, za které je Bohu přinášíme, potřebujeme. Náš život bude vyvážený, bude-li mít svůj pravidelný řád (modlitba, práce, askeze, odpočinek).

Bože, děkujeme za to, že jsme potřební. Děkujeme za osoby zasvěcené. Zasvěcený život není naše volba, ale je to zásah Boha, který vstoupil do našeho života. Víra zachraňuje! Jaká víra? Víra v Boží lásku! "Ponořte své srdce do Boží lásky", říká náš papež Benedikt XVI. Prosme proto jeden za druhého: Kéž bychom to dokázali!

J.S.

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist