05.03.2014 18:02

Poděkování

Děkujeme všem, kdo se podílíte na rozšiřování naší farní knihovny. Zvláště pak děkujeme za knihy Jana Čepa, Jakuba Demla, Otokara Březiny, Jaroslava Durycha a všech dalších autorů, kteří se cítí dobře ve farních knihovnách. Také dětská literatura se rozrostla. Například jsme vděčni za Ladova Kocoura Mikeše, knihu, bez které si nemohu představit dětská léta, či Jeníkovy pohádky Jana Zrzavého z nakladatelství Literární čajovna Suzanne Renaud. Přijďte si, děti, půjčit některou knížku, protože s knihou je svět zajímavější a krásnější. To platí samozřejmě i pro dospělé. S knihou může být život i jednodušší a levnější. Tak třeba pojednání Václava Cílka o české krajině mi určitě ušetří čas i peníze, protože tak silný zážitek ztotožnění se s popisovaným místem nebudu mít ani po jeho návštěvě.

Stává se, že nám dáváte knihy, časopisy či něco dalšího, s přáním „ať si to někdo vezme“. Pro tyto případy zřídíme prostor označený „K rozebrání“, kam tyto předměty budou deponovány, stejně jako knihy, které se dle našeho názoru do farní knihovny nehodí.

Ještě bych rád poděkoval za knihu Jacka Londona Cesta, o amerických „hoboes“ a jejich nekončící cestě od města k městu napříč Amerikou. Vzpomenul jsem si, jak jsem ji četl v době studií, kdy jsem čundroval s T.O. Alkor a kdy nás tahle knížka, v té době neznámá a dosti vzácná, okouzlila svou atmosférou zvláštní svobody a tuláctví.

Je vůbec zajímavé a pěkné, jak se ve světových náboženstvích opakuje symbol cesty, pouti, putování. Nespokojit se s tím, kam jsem se dohrabal, ale jít pořád dál, jako „hoboes“.

Šťastnou cestu přejí knihovníci.

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist