05.03.2014 18:03

Kampak to ty děti mizí?

Účastníci nedělní mše svaté v 10 hodin si jistě poslední dobou všimli, že se po evangeliu zvednou mladší děti a zamíří si to k oltáři. „Kampak to ty děti mizí?“ zaznělo jednu únorovou neděli za mými zády. A tak by bylo asi dobré vysvětlit projekt dětských katechezí, který jsme v lednu tohoto roku začali v naší farnosti uskutečňovat.

Myšlenka dětských katechezí se zrodila už vloni. Řečkovice mají totiž to, co by nám mohly všechny ostatní farnosti závidět. Náš kostel při zmíněné mši téměř praská ve švech a je přeplněn především rodinami s malými dětmi. Domluva katechezí nebyla vůbec jednoduchá, ale nakonec se, s podporou otce Jana, čtyři katechetky (Jana Handlarová, Monika Matalová, Terka Fialová a Karolína Kolářová) domluvily – a je to.

A kam že to ty děti vlastně mizí? Děti si odvádíme do sakristie, kde se posadí na karimatky a vyslechnou si ještě jednou evangelium přeložené do dětského jazyka. U katechezí používáme tzv. flanelové divadlo či různou formou zpracované příběhy. Již první neděli přišlo přes 40 dětí a také o následujících nedělích zaplnily děti sakristii do posledního místečka. Doufám, že bude Pán žehnat naší práci a dětské katecheze přispějí k ještě radostnějšímu prožívání neděle především u mladých řečkovických rodin.

Díky všem, kteří se podílíte.

K. K.

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist