31.03.2013 10:16

Jednohubky

Taková to byla všední snídaně. Chleba s něčím a horké kakao, na probuzení do dalšího pracovního dne. A zatímco se sytí žaludek, je čas zkontrolovat mobil a přečíst nové sms. Pravidelně mi chodí z www.vira.cz heslo na den, verš z Bible, vybraný z liturgických čtení toho dne jako „jednohubka“ pro duši.

Ty verše z Bible, to je často zajímavá věc. Když přijde výzva „Zajeď na hlubinu“ nebo „Usilujte o svatost“, řeknete si, to je celkem rozumný nápad pro každého a v každé situaci.  Ale když jsem se kdysi chystala s autem plným dětí a lyží na cestu v chumelenici na hory, a přišlo heslo „Neboj se“, měla jsem (dobrý) pocit, že mi Někdo nenápadně kouká přes rameno. Boží slovo pomáhá i při vstávání: Tehdy jsem lezla z postele jako po flámu, sotva jsem viděla na cestu, a přišlo heslo, které mne dokonale probudilo: „Už nastala hodina, kdy je třeba probrat se ze spánku.“ Když jsem nosila v srdci někoho nemocného, přišlo „Přinášeli k němu všechny nemocné“, a „Všichni, kdo se Ježíše dotkli, byli uzdraveni“. 

Zkrátka a dobře, protkávat své dny jednohubkami i pořádnými porcemi Božího slova je sytící, dobrodružné, povzbuzující i překvapující.

A onoho rána? Nad talířkem se snídaní mi z displeje mobilu zářila slova: „Tohle nazveš postem?“ (15.2., Iz 58,5)

-mš-

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist