24.09.2011 19:02

Charismatický běh

V rámci Katolické charismatické konference se i letos konal tzv. „Charismatický běh“, který pořádal člen řečkovické farnosti, Petr Kaňovský. Smyslem běhů je propojit sportovní i duchovní stránku života, mottem byl biblický citát „Buď, jak buď, poběžím“ (2 Sam 18,23). Běhy probíhaly po celou dobu konference, tedy od čtvrtka do neděle, přičemž akci nepřímo podporovali i mnozí, kteří se k běhání neodhodlali, nebo neměli čas, včetně několika kněží.

Myšlenkami Charismatického běhu se inspirovali i přátelé na Slovensku, kteří v minulém roce v rámci celoměstských misií zařadili též tzv. „Beh s nádejou“. Jednalo se o velkou akci, které se zúčastnilo 370 dospělých účastníků a 98 dětí s doprovodem. Každý účastník obdržel malé občerstvení, Písmo Svaté a redemptoristický časopis Slovo mezi námi. I letos se tento běh uskuteční, a to dne 22.10.2011, informace z loňského ročníku jsou na www.cssr.sk/.

Běhů, ve kterých nejde jen o sportovní výkony, je ale stále více. Navíc, i při velkých akcích, jako je Pražský mezinárodní maraton, je možné se zapojit do různých charitativních projektů, a také tímto způsobem pomáhat druhým lidem a naplňovat své křesťanské poslání. Křesťan může při těchto akcích využívat prostor pro ztišení, meditaci a modlitbu a samozřejmě může a má běhat dle fair play, a tak pomáhat šířit křesťanské hodnoty všude tam, kde běhá a závodí.

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist