28.11.2010 18:31

Adopce na dálku

 

Projekt adopce na dálku v naší farnosti běží již celých deset  let - díky Vaší vytrvalosti a štědrosti. Během této doby jsme společně pomáhali šesti dětem, z nichž tři již v minulosti v programu skončili. Roku 2002 po roce sponzorování Kuppuraj Anti - pro nemoc, v roce 2007 po pěti letech sponzorování Praaven Raj - s rodiči se odstěhoval a ve stejném roce po šesti letech podpory Shantini Karmegan, která nesložila ročníkové zkoušky v deváté třídě a dále již nechtěla studovat.

V těchto dnech jsme dostali zprávu, že v programu končí také naše první sponzorované dítě - Narashima Laxman Naik. Chlapce jsme podporovali plných deset roků - od jeho osmi let, od čtvrté třídy. Nyní je mu osmnáct a skončil specializační kurz. Teď je z něj vyučený instalatér a nastoupil do práce ve společnosti Shobha v Mangalore. V dopise píše: "Všem Vám velmi děkuji za mnoholetou podporu při mém studiu, díky níž se nyní mohu postavit na své vlastní nohy. Nikdy v životě na Vaši pomoc nezapomenu. Prosím Boha, aby Vám všem požehnal dobrým zdravím, štěstím a dlouhým životem. Denně na Vás myslím v modlitbě."

Víme, že v naší farnosti je několik dětí v individuální adopci. Touto cestou se zřejmě bude v budoucnu pokračovat a dle možností se budou angažovat další lidé. V naší společné péči máme ještě dvě děti, obě od roku 2008. Je to Jyesuraj Sahayaraj - již dvacetiletý student Polytechnického institutu a Maniraj Kavitha - nyní čtrnáctiletá žákyně základní školy. Dá-li Bůh, i tyto děti dovedeme k samostatnosti.

Ještě jednou Vám všem děkuji za spolupráci.

Za FCH Marie Bursová

 

—————

Zpět


Kontakt

E-mail farnosti

(Další kontakty v sekci "O farnosti")


TOPlist